Kampanyanızın istediği performansı sağlayamaması ve bütçenizi ayarlayarak trafik yoğunluğunuzu artırma imkanınızın olduğu durumlardır.

Google Ads’de günlük bütçe ayarlamanın yanı sıra, birden fazla kampanya oluşturduysanız bütçenizi kampanyalar arasında bölüştürmek için paylaşılan bütçeleri kullanabilirsiniz. Paylaşılan bütçeler, reklamınız için maksimum tıklama getirecek alternatif bir tercih olabilir. İsterseniz Google Ads, bütçenizi farklı kampanyalar arasında nasıl paylaştıracağınız konusunda otomatik ayarlama yapabilmektedir. Paylaşılan Kitaplıklar bölümünden bütçenizi kolaylıkla kampanyalar arasında dağıtabilirsiniz.

Oluşturduğunuz kampanyada toplam günlük maliyetinizin, günlük bütçe tutarınızı aştığını fark ediyorsanız, bu durum, kampanyanızın arama trafiğinin yüksek olduğu zamanda bütçenizden çok, düşük olduğu zamanlarda bütçenizden az harcama alındığı anlamına gelir. Ayrıca bu duruma hafta sonu, tatil vb durumlar da etkili olabilmektedir. Bunlar da bütçenizde dalgalanmalara sebep verebilir.

Video kampanyalar için ise günlük bütçenin yanı sıra dilerseniz toplam bütçe de oluşturabilirsiniz. Bütçeniz Google Ads tarafından kampanyanız için belirlediğiniz süre içerisinde eşit bir şekilde dağıtılır. Bu yapılırken de anahtar kelimelerinizin aratıldığı yoğun ve düşük olduğu zamanlar dikkate alınır.

Sepet

Başa dönüş