Neden bir Dijital PR Stratejisine Sahip Olmalısınız?

Halkla ilişkiler, dijital pazarlama stratejilerinin kritik bir bileşenidir. Şirketlerin ve markaların sektör bağımsız olarak görünürlüklerini artırmak için dijital PR desteği almaları gerekmektedir. Halkla ilişkiler, marka ve şirketler hakkındaki görüş ve davranışları etkileyebilir, hizmetleri ve yenilikleri çok hızlı bir şekilde duyurabilir ve müşteriler ile uzun süreli ilişkiler kurulmasına yardımcı olabilir. Dijital pazarlama ve dijital PR, markanız ve kurum kimliğiniz için her zaman çok önemli fırsatlar sunar. İster dijital PR isterseniz de hem geleneksel hem de dijital PR stratejisini dikkate alıyor olun, markanızın prestijindeki artış sizi şaşırtacaktır.

  • Marka Bilinirliğini artırır
  • Web Sitenize Yeni Bağlantılar Almanızı Sağlar
  • Yatırım Getirisi (ROI) Yüksektir
  • Büyük Kitlelere Kısa Sürede Erişebilirsiniz
  • Kriz Yönetimi İçin Etkilidir
  • Dönüşüm Oranı Yüksektir

Dijital PR ve Geleneksel PR arasındaki Fark Nedir?

Geleneksel PR (halkla ilişkiler), etkinlik planlama, konuşma yazımı ve basın açıklaması gibi iletişim girişimlerini aynı çatı altında topluyor. Geleneksel PR’ın en can alıcı kısmı ise basına açık ve iç içe olması.

Dijital halkla ilişkiler yani “Online İtibar Yönetimi” ise, sektörel web siteleri, haber sayfaları, sosyal medya ve bloglar gibi hedef kitlenizle temas kurabildiğiniz tüm dijital mecralara hakimdir. Üstelik daha ölçümlenebilir sonuçlara ve istatistiklere ulaşabilir, pazarlama stratejilerinizdeki aksiyonları en kısa sürede hayata geçirebilirsiniz.