Grafik Tasarım Amacı Olan Bir Sanattır

İletişim tasarımı olarak da bilinen grafik tasarım, görsel ve metinsel içerikle fikir ve deneyimlerin planlanması, projelendirilmesi ve uygulamasıdır. Görsel iletişide, çeşitli grafik araçları kullanarak fikirlerimizi ve hedeflerimizi ifade edebiliriz. Bir problemi çözmek veya belirli hedeflere ulaşmak için görselleri, sembolleri ve hatta sözcükleri kullanırız. Bütün bu elementlerin hepsi beraber yaratıcı ve sistematik bir plan içinde olurlar. Hemen hemen herkes bir grafik tasarımcının ne yaptığına dair bir düşünceye sahiptir. Evet, tasarımcılar tahmin ettiğiniz her şeyi yapıyorlar fakat bunlar sadece bilinmeyen daha büyük bir resmin küçük parçaları.

Tasarım Her Yerde

Tasarım sabah uyanmak için içtiğimiz kahve bardağından cüzdanlarımızda taşıdığımız kredi kartlarına kadar her yerde! Artık, bizi tek bir kaynaktan takip eden bir hedef kitle yerine, birden fazla kanala aynı anda ulaşan birçok kitleye sahibiz. İletişim ile yaratıcılığı birleştirerek markanızın duruşunu ve estetik kaygılarımızı harmanlıyor, hedef kitleniz ile kusursuz bir iletişim kurmanıza yardımcı oluyoruz. Markanızın duruşunu, logonuzu ve anlatmak istediklerinizi görsel bir sistemde bir araya getiriyoruz.

Grafik Tasarım İletişimle İlgilidir

Tasarım sürecinin en önemli kısmı, ilk çizgiyi çizmeden önce, ihtiyaçların yorumlanması aşamasında gerçekleşir. Biz müşterilerimizi dinlemeyi, onlar için daha fazla neler yapabileceğimizi araştırmak, kavramlar geliştirmek ve estetik ile işlev arasındaki dengeyi yakalamak için çalışıyoruz. Hedeflerinizi ve yansıtmak istediğiniz kurumsal imajı analiz ederek, hedef kitlenizin zihninde sağlam bir yer edinmeniz için sizlere sadece grafik tasarım hizmeti değil, bütünüyle bir marka kimliği hizmeti veriyoruz. Kurum imajınıza pozitif katkı yapacak, marka iletişiminizi destekleyecek yaratıcı ve etkili tasarımlar ile kurumsal kimlik kılavuzu tasarımları yapıyoruz.

Profesyonel tasarımcılar sanatsal bir eğilime ve yaratıcı bir zihne sahiptir. Grafik tasarım için kağıt, kalem, tablet gibi fiziksel araçlara dokunmadan önce en temel araç keskin gözlem becerisi ve analitik düşünme yeteneğidir. Tasarımcılar, belirli bir mesajı iletmek ve etkileyici bir görsel oluşturmak için sanat ve teknolojiyi birleştirmek üzere çeşitli yöntemler kullanırlar.