Firmalar internet reklamlarını seçerek televizyon izleyen kitlesinin yanında internet kullanan çok büyük bir kitleye de ulaşmış oldu. Çünkü artık televizyon izlemeyen insanlar var ama internet kullanmayan insan yok. Ayrıca internet sadece büyük bütçeli firmaları değil küçük işletmeleri de maliyeti düşük olduğu için kucaklayabiliyor.

Bir internet sitesine reklam vermek için istenen ücretler televizyonla karşılaştırıldığında çok fazla düşük seviyede. Genel olarak sitenin belirlenen bir alanına ücreti sabit bir reklam konulduğunda ödenen ücret çok az olduğu için firmalar kesinlikle verdikleri paranın karşılığını alıyorlar. Genellikle internet sitelerine verilen ücretler sitenin günlük aldığı ziyaretçi sayısına göre değişiyor. Ancak gün içerisinde milyonlarca kişi tarafından girilen sitelerde dahi istenilen ücretler televizyon sektörünün çok altında.

Bunun dışında internet üzerinde verilen reklamların kontrolü de rahatlıkla yapılabiliyor. Bir internet sitesinde yer alan reklamın kaç kere tıklandığı, o internet sitesinin günlük ziyaretçi sayısı, reklama tıklayan kişilerin kaç tanesinin devamında ürün satın aldığı gibi birçok etmen internet reklamcılığında hesaplanabiliyor. Bu da firmalara reklamın etkisini rahatlıkla görme imkanı sunuyor. Bu sayede firmalar verdikleri paranın tam anlamıyla karşılığını almış oluyorlar. Büyük, küçük birçok işletme televizyon reklamlarından alamadıklarını internet reklamlarından ulaşarak kendilerini geliştirme imkanına kolayca kavuşuyor.

Dijital dünyanın yerlileriyiz! Teknoloji bizim DNA’mızda var. Sosyal medya dahil tüm dijital kanallarda, global müşterilerimiz için çözümler üretiyoruz.

bilgi@sosyali.com
+90 (531) 609 36 41

Sepet

Başa dönüş