Markaların gündemi takip ederek güncel olaylarla ilgili kampanyalar, içerikler ve reklamlar düzenleyerek daha fazla kitleye ulaşmak için yaptıkları çalışmalardır. Örneğin bir dizide çok ses getiren bir diyalog olduğunda bunun üzerinden markaların içerik oluşturup sosyal medyada paylaşması gibi, böylece pazarlamacılar o anda neler olduğuna dair bilgilere dayanarak kararlar verebilirler.

Önceden bir pazarlama planı oluşturmak ve bunu sabit bir programa göre yürütmek yerine, gerçek zamanlı pazarlama, müşterilerden güncel, ilgili eğilimlere ve anında geri bildirimlere odaklanan bir strateji oluşturuyor.

Gerçek zamanlı pazarlamanın amacı, tüketicilere şu anda ihtiyaç duydukları ürün veya hizmetle bağlantı kurmaktır.Gerçek zamanlı pazarlama neden önemlidir?Sosyal medyada ve diğer iletişim teknolojilerinde sürekli yeniliklerle, gerçek zamanlı pazarlama çabaları her zamankinden daha etkilidir.

Facebook, Twitter ve diğer popüler sosyal sitelerle, işletmeler hedef kitleleri hakkında güncel bilgiler toplayabilirler. Dakikalar içinde, bu bilgileri paylaşılacak bir pazarlama mesajına dönüştürebilirler.Herkes en son trendin bir parçası olmak ister. Şirketler, reklamlarını mevcut bir etkinliği veya çılgınlığı yansıtacak şekilde stratejik olarak yaratıklandırdıklarından, ürün veya hizmetleri tüketicilere daha çekici gelebilir. Günümüzün tüketicileri anlık memnuniyetle karşılanmaktadır. Bu nedenle, tüketicilere ihtiyaç duydukları zamanda ilgili bir pazarlama mesajını hazırlayarak, bir ürün veya hizmet satın alma olasılıkları daha yüksektir.

Dijital dünyanın yerlileriyiz! Teknoloji bizim DNA’mızda var. Sosyal medya dahil tüm dijital kanallarda, global müşterilerimiz için çözümler üretiyoruz.

bilgi@sosyali.com
+90 (531) 609 36 41

Sepet

Başa dönüş