Kurumsal kimlik, bir kurumun imzasıdır. Kurumsal kimlik bir kuruluş ya da şirketin genel imajıdır. Bir başka ifade ile kullanılacak tüm basılı ve görsel materyallerin bir bütünüdür.

Bunlar, küçük bir kartvizit tasarımından devasa bir gökdelen giydirmeye kadar oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır.

Kurumsal Kimlik kavramı, görsel-işitsel iletişim başta olmak üzere, çok yönlü bir imaj çalışmasıdır. Kurumsal kimliği amacı, kurumların tarihsel, kültürel, coğrafi kimliklerini, kuruluş amaçlarını ve hedeflerini, ürün ve hizmetlerini, sektörsel konumlarını etkili bir biçimde hedef kitleye aktarmaktır.

Başka bir deyişle, Kurumsal kimlik bir kurum ya da kuruluşun felsefesi, halk önündeki kimlik tasarımı, kamuoyu ile iletişimi, duruş ve davranışını kapsayan bir kimlik çalışması ve kurum ya da kuruluşun toplum önündeki yüzüne verilen isimdir.

Kurumsal kimlik sadece amblem ve logo değil, şirketin hedef kitleleri üzerinde yaratmayı amaçladığı etkiye yönelik tüm çalışmalardır. Seçkin markaların dünya çapındaki tüm ofislerinin aynı tarzda dekore edilmesi, ürün ambalajlarının aynı görsel kimliği yansıtması da buna örnektir.

Kurumsal kimlik bir şirket kurum ya da kuruluşun kendini ifade etme şeklidir. Tüm kurumların kendilerine özel bir kurumsal kimlik kitapçığı olmalıdır. Çalışma doğru şekilde hazırlanırsa, marka tüketicinin aklına kazınır. Böylece etkin ve doğru reklam çalışması gerçekleşmiş olur.

Aşağıdaki linkten Kurumsal Kimlik Dokümanının tamamını indirebilirsiniz.

Dijital dünyanın yerlileriyiz! Teknoloji bizim DNA’mızda var. Sosyal medya dahil tüm dijital kanallarda, global müşterilerimiz için çözümler üretiyoruz.

bilgi@sosyali.com
+90 (531) 609 36 41

Sepet

Başa dönüş